Visi išorės ir vidaus apdailos darbai profesionalų rankomis.

Vidaus sienų šiltinimas

Pastato ar namo vidų galima apšiltinti keliais būdais:

  • Vidaus sienų šiltinimas su polistireniniu putplasčiu,
  • Vidaus sienų šiltinimas su mineraline vata,

Kiekvienas būdas turi privalumų, ir trūkumų, tik nuo meistro žinių ir išsilavinimo priklauso darbo privalumai ir kokybė.

Vidaus sienų šiltinimas su polistireniniu putplasčiu: polistirolas

Vienas iš būdų apšiltinti būstą iš vidaus – naudoti polistireninį putplastį kitaip vadinamą, putų polistirolą. Vidaus sienų apšiltinimą patogu atlikti, galima naudoti moderniausias technologijas, išsaugoma išorinė pastato apdaila. Nors šiltinimas iš išorės gali būti efektyvesnis, tačiau dažnai toks šiltinimas efektyvus tuo atveju, jei šiltinamos viso namo ar pastato išorinės sienos.

Tačiau šiltinimas iš vidaus turi ir trūkumų, sumažėja patalpos plotas.  Siekiant, kad šiltinimas būtų efektyvus, plokštės storis turi būti ne mažiau 50mm.

Polistireninio putplasčio kitaip dar vadinamo, putų polistirolo plokštes patariama pirkti tiesiai iš gamintojo. Netgi nedidelei sienai reikia nemažai plokščių, todėl vis tiek reikės krovininio transporto.
Jums taip pat reikės klijų plokštėms priklijuoti, tvirtinimo elementų, armavimo tinklelio. Siekiant, kad plokštės geriau prisiklijuotų, galima padengti ir giluminiu gruntu.

Prieš klijuojant polistireninio putplasčio plokštes, nuo sienų reikia kruopščiai nuvalyti visus nešvarumus, nuimti atšokusį tinką, išmontuoti elektrinius jungiklius. Sieną galima ir nuplauti, nes plokštės lips tik prie švarios sienos. Kai siena švari, galima ją padengti giluminiu gruntu.

Nereikia pamiršti ir garų izoliacijos. Tokią funkciją puikiai atlieka plėvelė ar folija. Reikėtų pasirūpinti ir papildoma ventiliacija, nes apšiltintos sienos „nekvėpuos“.

Kai visu tuo jau pasirūpinta, galima klijuoti plokštes. Ant plokštės užpilama armavimo klijų, jie išlyginami ir plokštę galima klijuoti prie sienos. Klijams išdžiuvus, reikia pritvirtinti specialiais tvirtinimo elementais,  pradėti nuo kraštų ir galiausiai sutvirtinti plokštės centrinę dalį. Vėliau nuo krašto dedamas armavimo tinklelis. Išdžiuvus galima atlikti apdailos darbus.

Vidaus sienų šiltinimas su mineraline vata:

Vidaus sienų šiltinimas mineraline vata – ilgalaikis sprendimas. Mineralinė vata pasižymi ne tik puikiomis šiluminėmis
savybėmis, bet ir gerai slopina garsą įvairiose namų ir pastatų konstrukcijose, yra ilgaamžė, nedegi, nesensta,
laidi vandens garams bei visą pastato eksploatavimo laiką išlieka stabilių matmenų ir nereikalauja jokios
papildomos priežiūros.
Vidaus sienų mineralinės vatos plokštės turi priglusti prie vidinio šiltinamo paviršiaus, šios plokštės turi būti perstumtos viena kitos atžvilgiu taip, kad nesutaptų dviejų mineralinės vatos izoliacijos sluoksniųsiūlės arba nesusidarytų keturių kampų sandūros, jos turi pilnai užpildyti sienos karkasą, o tarp pačių plokščių neturi likti plyšių. Vėdinamų atitvarų plokštės iš mineralinės akmens vatos, naudojamos apsaugai nuo vėjo, turi perdengti visas universalių plokščių siūles ir glaudžiai prie jų priglusti. Projektuojant gyvenamųjų namų ar pastatų atitvaras ir parenkant mineralinės vatos storį, būtina laikytis STR 2.05.01:2005 „Pastatų atitvarų šiluminė technika“ reikalavimų. Montuoti skirtingų pločių universalias plokštes.
Rekomenduojama naudoti: maison

  • 565 mm pločio į medinį karkasą, kai karkaso žingsnis 600 mm:
  • 610 mm pločio į metalinį karkasą, kai karkaso žingsnis 600 mm:
  • 870 mm pločio į medinį karkasą, kai karkaso žingsnis 900 mm.

Vidaus sienų šiltinimas - konsultuojame namuose ir telefonu.

info@laukoirvidausapdaila.ltarba+370 655 85926